Darujte teraz

Tu sú najčastejšie otázky ohľadom sponzorovania dieťaťa, ale neváhajte a pošlite nám e-mail alebo telefonujte, ak máte ďalšie otázky.

Je to investovanie do života dieťaťa v chudobe tým, že dieťaťu prináša správne vedomosti a zručnosti, aby sa vymanili z cyklu chudoby. Dieťa zúfalo potrebuje vašu pomoc.

Sme humanitárna mimovládna organizácia so sídlom na Slovensku, ktorá sa snaží posilniť deti, aby mohli vyrastať zdravé, vzdelané, zamestnané a odvážne, aby prelomili cyklus chudoby. Náš program a aktivity sú v súčasnosti v šiestich krajinách Burundi, Keňa, Rwande, Ugande a Tanzánii. Našim cieľom je každé dieťa absolvujúce náš program zdravia, vzdelania, zamestnania, aby sa prelomili z cyklu chudoby. Naši zamestnanci pochádzajú zo všetkých pozadí a presvedčení a zdieľajú jeden spoločný cieľ na ukončenie chudoby na planéte. Ak by ste chceli hovoriť s niekým priamo, vždy môžete zavolať alebo nám pošlite e-mail.

Vždy hľadáme dodatočnú ruku, ktorá nám umožní realizovať naše programy a aktivity. Ak by ste chceli hovoriť s niekým priamo o dobrovoľníctve v ZUA, neváhajte a zavolajte nám.

Snažíme sa ukončiť chudobu v Afrike, počnúc deťmi, ktoré sa narodili v chudobe a majú veľmi malú kontrolu nad svojimi životmi a budúcimi rokmi, a preto sa snažíme zmeniť túto situáciu. Veríme, že keď prerušíte cyklus chudoby pre jedno dieťa, budete mať vplyv na budúce generácie.

Samozrejme áno.

Nie, nedávame finančné prostriedky priamo deťom, ale vaša podpora sa investuje priamo do programov, ktoré ovplyvňujú budúcnosť vášho dieťaťa.

Môžete písať listy a odosielať fotografie kedykoľvek. Každé dieťa je požiadané, aby napísal uvítací list novému sponzorovi. Obvykle trvá asi 6 týždňov od začiatku sponzorstva. Odporúčame vám, aby ste písali.

Rozhodne! V skutočnosti chceme zdieľať svoje sponzorské skúsenosti so svojou rodinou a priateľmi. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to urobiť, je prostredníctvom sociálnych médií. Zakazujeme spojenie so svojím dieťaťom na sociálnych médiách alebo zdieľanie akýchkoľvek osobných kontaktných informácií. Ak sa zdáme príliš znepokojení, len si pamätajte, že všetko, čo robíme, je chrániť ich blahobyt.

Každé dieťa v našom programe dostane darček k narodeninám. Asi dva mesiace pred Vianocami a pred narodeninami dieťaťa vám pošleme list, v ktorom vám dáme príležitosť na darovanie daru.

S najväčšou pravdepodobnosťou, ale aj dieťa mohlo mať predchádzajúceho sponzora, ktorý nemohol pokračovať v podpore z finančných dôvodov alebo iných životných okolností.

Áno, kedykoľvek. Ak z akéhokoľvek dôvodu nemôžete pokračovať v sponzorovaní svojho dieťaťa, zavolajte nám alebo kontaktujte nás. Ak máte dočasné finančné ťažkosti a chceli by ste v budúcnosti plánovať obnovenie sponzorstva, zavolajte nám, aby sme mohli diskutovať o tom, ako môžete zostať v kontakte s vašim dieťaťom.

Zaväzujeme sa, že budeme súčasťou života našich detí, kým nebudú absolvovať náš program. Snažíme sa nájsť nového sponzora čo najskôr. Ak narazíte na finančné ťažkosti, možno budete môcť pozastaviť mesačný darčekový záväzok na krátky čas a udržať sa ako sponzor dieťaťa.

Áno, jednoznačne. Stačí nás kontaktovať a spojiť nás s rodinou alebo priateľom

Určite navštívte vaše dieťa! Predstavte si, aké by bolo vidieť dopad vašej sponzorstva osobne!

Naši miestni sociálni pracovníci určujú, ktoré dieťa najviac potrebuje pomoc. Po stretnutí s rodinami náš tím používa nástroj na posúdenie, či sú rodiny oprávnené.

Oslávte, že ste boli sponzorom vášho dieťaťa po dobu 12 mesiacov alebo 12 rokov, pomohli ste jej prekročiť cieľovú čiaru. Naším cieľom je, aby každé dieťa absolvovalo náš program a prelomilo cyklus chudoby. Ale môžeme to urobiť len s vašou pomocou. Ak chcete mať po skončení štúdia kontakt s vašim dieťaťom, poskytneme vám informácie o tom, ako zostať v kontakte. Ak by ste chceli, môžeme vás predstaviť aj inému dieťaťu, ktoré hľadá sponzora, takže môžete aj naďalej pomáhať deťom v chudobe.

Naše zdravotné programy sa zameriavajú na rozvoj zdravých návykov a spájanie detí s lekárskymi službami, keď potrebujú pomoc.

Investujeme vašu podporu, ktorú umožňujeme sponzorovanému dieťaťu absolvovať strednú školu. S riadnym vzdelaním, správnym vzdelávaním a zručnosťami, ktoré veríme, môže prelomiť cyklus chudoby medzi našimi sponzorovanými deťmi a budúcimi generáciami.

Výkaz o vzdelaní môžete požiadať raz za rok kontaktovaním nás.