Darujte teraz

Tu sú najčastejšie otázky ohľadom dobrovoľníctva v Afrike, ale neváhajte a pošlite nám e-mail alebo telefonujte, ak máte ďalšie otázky.     Zaregistrujte sa teraz

Program je k dispozícií v Keni, Ugande, Burundi, Rwande, Južnom Sudáne, Senegale a Tanzánií.

ZUA ponúka dobrovoľnícke programy v Afrike. Programy dobrovoľníkov zahŕňajú výučbu, starostlivosť, ochranu a životné prostredie, medicínu a zdravotnú starostlivosť, žurnalistiku, právo a ľudské práva a obchodné projekty. Dobrovoľníci vo veku 17 rokov sa môžu uchádzať o programy, tieto projekty sú celoročné a väčšina z nich je k dispozícii na 2 týždne alebo dlhšie.

Máme programy pre poľnohospodárstvo a farmárčenie, výučbu, starostlivosť, ochranu a životné prostredie, šport, tvorivé a výkonné umenie, medicína a zdravotníctvo, žurnalistiku, obchod, právo a ľudské práva, archeológiu, veterinárnu medicínu a starostlivosť o zvieratá a jazykové kurzy.

Ako dobrovoľník ZUA sa vzdávate svojho času a svojich schopností pomáhať v zahraničí, preto sa nás veľa ľudí pýta, prečo musia platiť poplatok za dobrovoľníctvo u nás. Je pre nás dôležité byť transparentný a zabezpečiť, aby dobrovoľníci ZUA rozumeli tomu, čo pokrývajú ich poplatky.

ZUA poskytuje službu našim dobrovoľníkom. Zorganizujeme váš výlet, zabezpečíme, aby ste boli vopred pripravení a podporíme vás pred, počas a po vašej ceste.

Účtujeme Registračný poplatok na pokrytie našich nákladov na poskytovanie týchto služieb našim dobrovoľníkom. Keď sa zúčastníte vášho dobrovoľníckeho programu v krajine, poskytneme Vám vyzdvihnutie na letisku, orientačné stretnutie, ubytovanie a stravu a nepretržitú miestnu podporu počas trvania vášho programu. Váš programový poplatok pokrýva tieto náklady.

Mnohé z miestnych organizácií, ktoré naši dobrovoľníci podporujú, sú mimovládne organizácie, neziskové organizácie alebo malé komunitné organizácie, takže je nereálne očakávať, že tieto organizácie pokryjú náklady na vaše hosťovanie.

Za dobrovoľníctvo v zahraničí s ZUA musíte zaplatiť dva poplatky: Registračný poplatok a Poplatok za program.

Registračný poplatok vo výške 30 eur platí za služby, ktoré vám ZUA poskytuje pri organizovaní vašej cesty a podpore od začiatku do konca. Umožňuje tiež ZUA poskytovať celý rad služieb s pridanou hodnotou, ktoré zaisťujú, že budete mať najlepšiu možnú dobrovoľnícku skúsenosť.

Poplatok za program sa platí osobitne, pretože sa prenáša na miestny tím a organizáciu, ktorá vás v krajine hostí, aby pokryla výdavky spojené s vaším pobytom, vrátane vyzdvihnutia na letisku, orientácie, ubytovania, stravy a podpory personálu, aby sa zabezpečilo, že vaše dobrovoľnícky program prebieha čo najhladšie. Ak chcete presne vidieť, čo dostanete za svoje poplatky, navštívte našu stránku Poplatky.

Priatelia, manželia a iní sú určite vítaní a ak chcete, môžeme zabezpečiť umiestnenia, kde môžete žiť a pracovať spoločne.

Keďže nie sme lekárski odborníci, porozprávajte sa so svojím lekárom, ktorý vám rád poradí, čo by ste potrebovali. Nedovoľte, aby vás injekcie odradili - budete radi, že ste ich mali, keď sa tešíte v zahraničí! Pozrite sa na  cudzokrajných chorôb základné informácie atď.

Pozrite si stránku cien, kde nájdete podrobnosti o rôznych cenách. Nebudete platený za vašu prácu, ale získate mimoriadne pracovné skúsenosti a objavíte zručnosti, o ktorých ste nikdy nevedeli, že ste mali a samozrejme strávite skvelý čas! Naše partnerské školy a iné partnerské organizácie si často sotva môžu dovoliť platiť svoj vlastný personál, takže tieto pozície musia byť dobrovoľné a samofinancované.

Naše náklady zahŕňajú všetky jedlá s výnimkou cestovania alebo socializácie, ubytovania, nevyhnutnej prepravy súvisiacej s dopravou, zdravotného poistenia a podpory našich odborných pracovníkov doma i v zahraničí. Naše poplatky sú dôležité, pretože nám umožňujú poskytnúť vám dobré služby a plnú podporu. Nezahŕňajú vaše medzinárodné cestovné ani žiadne ďalšie peniaze na cestovanie, keď ste v zahraničí.

Máme programy pre poľnohospodárstvo a farmárčenie, výučbu, starostlivosť, ochranu a životné prostredie, šport, tvorivé a výkonné umenie, medicína a zdravotníctvo, žurnalistiku, obchod, právo a ľudské práva, archeológiu, veterinárnu medicínu a starostlivosť o zvieratá a jazykové kurzy.

Umiestnenia sú flexibilné, od dvoch týždňov nahor. Kontaktujte nás, ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa víz alebo ako dlho môžete zostať v jednej z našich cieľových krajín.

Môžete si vybrať, kedy sa umiestnenie začne a končí - beží po celý rok a je úplne na vás, kedy  idete. Neexistujú žiadne definitívne lehoty na podanie žiadosti. Potrebujeme aspoň 30 dní na spracovanie žiadosti, ale radi by sme vám prijímali formulár žiadosti čo najskôr. Ak sa rozhodnete na poslednú chvíľu, zavolajte nám.

Žiadna kvalifikácia nie je potrebná len v primeranej mluvenej angličtine. Na naše vyučovacie programy nie sú potrebné žiadne pedagogické kvalifikácie. Ak si nie ste istí svojimi jazykovými schopnosťami, kontaktujte nás a my vám budeme vedieť, či sa budete môcť zúčastniť. Prevažná väčšina našich projektov nevyžaduje špecifické jazykové znalosti a málo dobrovoľníkov hovorí miestnym jazykom skôr, ako odídu. Je výhodou zoznámiť sa s niekoľkými základnými frázami, ale určite nie je potrebné plynulo.

Kontaktujte nás a povedzte nám, kde by ste pravdepodobne chceli ísť a aký projekt by ste sa pravdepodobne chceli pripojiť. Potom vás budeme kontaktovať s bývalými projektmi v zahraničí.

Umiestnenia sú flexibilné a najdlhšie od dvoch týždňov nahor. Dokonca aj vtedy, keď ste v súčasnosti zamestnaní, stredoškolský alebo vysokoškolský študent alebo nedávny absolvent, môžete pravdepodobne ešte urobiť jeden z našich projektov. Naše základné ceny za umiestnenie pokrývajú týždenne až do dvanástich týždňov.

Môžete zostať (vrátane umiestnenia a cestovania) vo väčšine krajín až na 6 mesiacov. Tieto obmedzenia sú spôsobené vízami a obmedzeniami pracovného povolenia; kontaktujte nás s prípadnými otázkami týkajúcimi sa víz alebo ako dlho môžete zostať v jednej z našich cieľových krajín.